4.12.2013 - Už dost, šéfe!

V tomto díle nás čeká návrat do restaurací U Štěpána v podzámčí ve Vojeticích a do restaurace U Tlustých v Lednici. Jak si obě vedou dnes?

Tento díl bude z několika důvodu velmi netradiční. Jedním z nich je, že Zdeněk Pohlreich navštíví restaurace, které obě patří k těm nejlepším, co v populární sérii Ano, šéfe! vůbec navštívil. A tak jeho první cesta – na kole – povede na Šumavu, kde ve speciálním dvojdíle pomáhal vylepšit podnikání v restauračním byznysu hned dvěma podnikům. Prvním byla restaurace na zámku Kněžice, kterou však dánští majitelé rok po natáčení zavřeli, druhá restaurace U Štěpána stále funguje. Manželé Štěpán a Zdenička Rudovi využili Zdeňkových dobře míněných rad a podnikání se jim daří. Mají přistavěno, ze čtyř zaměstnanců dvacet, každý ví, co má dělat, a dělá to dobře.

Štěpán na sobě velmi zapracoval, jak profesně, tak v osobním životě. Diváci ho nepoznají, je štíhlý a úspěch z něho vyzařuje. A tak i jídlo, které Zdeňkovi předloží, sklízí jen samou chválu, ať jde o letního pstruha, žebra, nebo domácí hamburger. Zdeněk pak manžele vyšle na výlet, prý že jejich restauraci převezme – pod touto záminkou se ale jen snaží dozvědět, jaký je Štěpán šéf. Zdeněk pak ještě navštíví kuchaře ze zámku v Kněžicích, kteří mají v Sušici pronajatou vlastní restauraci, zasměje se výhodám podnikání, které mu jeden z majitelů vysvětlí, U Štěpána vymění samolepky s hvězdičkami a míří dál.

A protože ke Štěpánovi přijel na kole, do Lednice, do restaurace U Tlustých, jede pro změnu vlakem. Majitel restaurace Andrej ho u nádraží čeká s koňským povozem a od té doby už Zdeněk jen žasne. Nad tím, jak velký podnik Andrej za tři roky vybudoval, nad počtem vydaných jídel denně, nad kvalitou a přístupem... vlastně nad vším. Pochutná si na domácí polévce i telecím jazyku. A poté, co Andrej Zdeňkovi ukáže prodejnu vlastních uzenin a jejich výrobnu, Zdeněk předá manželům Tlustým další samolepku a dojme všechny slovy, že ho poprvé mrzí, že má jen tři hvězdy…

Tento díl Už dost, šéfe! online ke shlédnutí

Přehrát video